موکاپات


Moka pot or espresso maker


نام موکاپات از اسم شهر موکا در یمن گرفته شده است، در سال 1933توسط آلفونسو بیالتی در ایتالیا اختراع شده است.

در دو مدل آلومینیومی و استیل و به صورت برقی و روی گازی تولید میشود.

تولید کننده های موکاپات مانند bialetti, G.A.T, Top moka,... در سایزهای 1 الی 12 نفره ملیونها قهوه جوش به سراسر دنیا صادر میکنند.

یکی از دستگاه های ساده که به وسیله آن میتوان در خانه اسپرسوی مطلوبی را تهیه نمود قهوه ساز سنتی ایتالیایی موکاپات است به این نکته باید توجه داشت که برای بهترین قهوه در موکاپات باید نسبت قهوه به حجم آب مورد نیاز یک به پنج باشد برای مثال در 200 گرم آب باید 40 گرم قهوه مورد استفاده قرار گیرد.

قهوه خروجی آن قوی و غلیظ است .
به جای آب سرد از آّب گرم برای مخزن پایینی استفاده نمایید تا عطر و طعم قهوه حفظ شود، چون قهوه در این صورت در معرض حرارت کمتری قرار می گیرد.

مابین بخش پائیینی و بالایی موکاپات فیلتری قرار دارد که قهوه را در آن بخش میریزیم و آب را تا قسمت سوپاپ دستگاه پر نمایید سپس قسمت بالایی قهوه جوش را بسته و روی شعله ملایم گاز گذاشته تا قهوه عصاره گیری شود.

از آسیاب کمی ریزتر از متوسط استفاده نمایید و آن را داخل قیف میانی بریزید ولی آن را پرس نکنید،زیرا قهوه شما over extract خواهد شد و مزه تلخی خواهد داشت .

بخار آب با فشار بالا وارد فیلتر شده و از قهوه آسیاب شده عبور کرده و وارد بخش فوقانی میشود، موکاپات فشاری در حدود 2 تا 5 بار بر روی قهوه وارد میکند در مقایسه دستگاههای صنعتی قهوه حدود 9 بار بر روی قهوه فشار وارد میکند که همین باعث کرمای مطلوب روی قهوه میشود.

وقتی صدای بالا آمدن قهوه را شنیدید و قهوه بیرون آمد، آن را از روی گاز بردارید و یا حرارت گاز را کم کنیدتا همه قهوه درست شود.