قهوه ساز دمیقهوه ساز های دمی به تعداد زیادی تقسیم میشوند که ما در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم:
کمکس , ایروپرس , سایفون , انواع فیلترها

قهوه جوش ترکایبریک (ibrik) یا جزوه (cezve) ظرفی است با دسته بلند که برای تهیه قهوه ترک است. در روسیه به آن turka گفته می شود. این قهوه جوش معمولا ازجنس مس ساخته می شود و ممکن است از جنس استیل، برنج، سرامیک ونقره ساخته می شود.
در کشور های شرقی تهیه قوه ترک با جزوه به یک سنت دیرینه تبدیل شده است در ترکیه به آن قهوه ترکی در یونان به آن قهوه یونانی و در ارمنستان به این قهوه ارمنی و در چک به ان قهوه ترکیه یا قهوه ترک می گویند.

فرنچ پرسیکی از بهترین متودها برای دم آوری قهوه فرنچ پرس میباشد.به فرنچ پرس cafetier هم گفته میشود، قهوه در فرنچ پرس غلیظ و کدر است. از فرنچ پرس حدود 100 سال است که استفاده میشود و شکل امروزی آن توسط یک فرد ایتالییایی به نام Atillo Calimani در سال 1929 ثبت شده است. جنس بدنه فرنچ پرس میتواند از شیشه بروسیلیکات، سفال یا سرامیک، استیل و یا پلاستیک باشد. نمونه های استیل و سرامیکی گرانتر و با کیفیت تر هستند.

آسیاببرای تهیه قهوه خوب متغیرهای زیادی وجود دارند که یکی از مهمترین آنها سایز آسیاب دانه قهوه است که تاثیر بسیار زیادی در خروجی قهوه دارد. در وهله اول باید بدانیم که چرا باید قهوه را خودمان آسیاب کنیم ؟ در واقع به خاطر عطر و طعم قهوه است. عطر قهوه از روغن قهوه روست شده ایجاد می شود و بیشترین میزان عطر قهوه هنگام آسیاب کردن خارج میشود در نتیجه بلافاصله پس از آسیاب کردن بهتر است قهوه دم آوری شود تا بالا ترین میزان عطر و در نتیجه طعم را داشته باشیم.