آموزش تهیه قهوه سبزتهیه قهوه سبز از دانه : 10گرم دانه سبز را در 150 میلی لیتر آب به مدت 15 دقیقه بجوشانید . پس از سرد شدن آن را صاف نموده و میل کنید.

پودرسبز :8 گرم پودر قهوه سبز را درون آب جوش بریزید و به آن 10 دقیقه زمان دهید تا به اصطالح دم بکشد . و پس از سرد شدن آن را صاف نموده و میل نمایید. برای سهولت در صاف نمودن می توان از فرنچ پرس و یا پور اور استفاده کرد.

با این عمل ساده شما در تمام روز هم انرژی و کارایی بیشتری برخوردار خواهید شد و هم از خصوصیات قهوه سبز جهت لاغری بهره خواهید برد. لازم به ذکر است که خوردن صبحانه در این رژیم غذایی الزامی است . چرا که شما با خوردن صبحانه تا زمان خوردن ناهار میل کمتری به خوراکی های میان وعده پیدا خواهید کرد .
برای تهیه قهوه سبز می توان از هر یکی از 2 روش بالا استفاده نمود. قهوه سبز مزه مطلوبی ندارد وطعمی شبیه به لوبیا سبز دارد به این دلیل شما میتوانید برای طعم دار کردن آن از افزودنی هایی همچون هل ، دارچین و ... استفاده کنید(به علت طبع سرد قهوه بهتر است از هل و دارجین استفاده کنید که طبع گرمی دارند) که هر کس با توجه به ذائقه ی شخصی خودش میتواند هر افزودنی ای را اضافه کند یا اینکه قهوه را به صورت تلخ مصرف کند. همچنین میتوانید برای سهولت در کار از قهوه های بسته بندی طعم دار سورن استفاده کنید.
چرا این روزها استفاده از قهوه سبز برای لاغری بهترین راه کار می باشد؟

قهوه سبز چندی پیش از زمانی مشهور شد که یکی از محبوب ترین متخصصین تغذیه به نام دکتر آز (Dr.Oz) در یکی از برنامه های تلویزیونی که داشت طی تحقیقات به عمل آورده خود قهوه سبز را بزرگترین جادو برای سوزاندن چربی های انباشته شده در بدن و دفع قند اظافی معرفی کرد .
همچنین دانشمندان زیادی پس از تحقیقات وسیع بر روی عصاره دانه سبز قهوه در کلینیک استادی (Study Clinical) بر روی اشخاص مختلف با گروه های سنی متفاوت به این نتیجه رسیدند که استفاده از قهوه سبز طی یک دوره )حدودا” یک ماه( می تواند بین 6 تا 8 کیلوگرم از وزن و 16 % از به اصطلاح پف بدن را کاهش دهد . در حقیقت عصاره دانه سبز قهوه شامل درصد بالایی از اسید کلروژنیک(حدود پنجاه درصد) می باشد و این کلید لاغری است.
اکثر محصولاتی که تا قبل از کشف این حقیقت مورد استفاده قرار می گرفتند شامل فقط 20 تا 30 % اسید کلروژنیک بودند، که در مقایسه با قهوه سبز کمتر بود و همچون قهوه سبز طبیعی به شمار نمی رفت.
اسید کلروژنیک چبست؟ و چگونه عمل می کند؟

قهوه سبز به دلیل رست نشدن شامل درصد بالایی از اسید کلروژنیک است که این ماده با تاثیر بر چرخه متابولیسم بدن ، باعث دفع چربی و گلوکز اضافی از بدن می شود .
بنابراین اسید کلروژنیک در دو جهت در بدن فعالیت خود را شروع کرده و نه تنها چربی های اظافه که در نواحی شکم و پهلو ها انباشته شده را شروع به آب کردن می کند بلکه گلوکز اظافی را نیز در بدن دفع کرده و کنترل بدن را در دست می گیرد.